Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Rajd "Splotu" szlakami sądeckich kurierów
A A A
Rajd "Splotu" szlakami sądeckich kurierów

Rajd "Splotu" szlakami sądeckich kurierów

dodano: 2014-09-23 
Rajd "Splotu" szlakami sądeckich kurierów.

W czwartek, 18 września 2014 r., w towarzystwie pięknej, słonecznej pogody, uczniowie klas I i II LO ZSS "Splot" wyruszyli na dwudniowy rajd. Z Łabowej wyszliśmy na Halę Łabowską, gdzie pod pomnikiem partyzantów wraz z innymi grupami uczniów  uczestniczącymi  w corocznym rajdzie im. Juliana Zubka – Tatara,  oddaliśmy hołd poległym w czasie II wojny światowej kurierom i partyzantom.

Następnego dnia zeszliśmy do Piwnicznej przez Halę Pisaną, a potem przejechaliśmy autobusem do Kosarzysk. Tam połączyliśmy się z pozostałymi uczniami „Splotu”, którzy pokonali trasę z Piwnicznej,  przez Niemcową, Wielki Rogacz i Obidzę. Pod pomnikiem kurierów braliśmy udział w uroczystym otwarciu ścieżki edukacyjnej i odsłonięciu tablicy poświęconej patronowi naszej szkoły, Janowi Karskiemu. Uroczystość poprowadziła p. Beata Budzik - prezes Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego, które organizowało w Nowym Sączu Dni Karskiego. Po części oficjalnej i złożeniu kwiatów, obejrzeliśmy inscenizację przygotowaną przez grupę rekonstrukcyjną. Scenka przedstawiała walkę patrolu żandarmerii niemieckiej z grupą partyzantów napotkanych w lesie.

Przemierzając trasy rajdu  mogliśmy choć trochę poczuć trud wędrówek sądeckich kurierów i posłuchać wielu historii o partyzantach walczących na terenach Sądecczyzny opowiadanych przez przewodników PTTK. Oprócz poważnych uroczystości  i doniosłych chwil, mieliśmy też czas na zabawę, pieczenie kiełbasek czy śpiewanie przy ognisku i podziwianie pięknych widoków.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Z życia szkoły
02 kwiecień 2019
Ostatnie wolne miejsca!
17 marzec 2019
Selfie z książką
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone