Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Comenius w Norwegii
A A A
Comenius w Norwegii

Comenius w Norwegii

Uczniowie naszego gimnazjum, Katarzyna Drelich, Daniel Smajdor, Paulina Załubska i Agnieszka Ziółko oraz nauczyciele, pani Alicja Derkowska, Agata Kita i Emilia Tokarska, uczestniczyli w wymianie do Norwegii, w dniach 16-20 marca zorganizowanej przez Comenius’a.

W pierwszy dzień był wyjazd z Balic do Frankfurtu a docelowo do Oslo. Na jedna noc zakwaterowali się w centrum Oslo, a na następny dzień, w godzinach porannych dotarli do Kongsberga (małej miejscowości 100 km od stolicy), gdzie w norweskiej szkole uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielami innych krajów (Austrii, Bułgarii, Danii, Hiszpanii, Litwy, Słowenii, Włoch) oraz z norweskimi uczniami i nauczycielami, którzy nas gościli. Lekcje te miały na celu zapoznać się z innymi nawzajem, poznać ich kulturę, zwyczaje oraz język. Wieczorem odbył się koncert w pobliskim kościele, gdzie bułgarscy i norwescy uczniowie pokazali swoje muzyczne talenty. Następnie wszystkie grupy wróciły do szkoły, gdzie przygotowany był stół do ping ponga i stół bilardowy, a także zostali poczęstowani pizzą. W kolejnym dniu wszyscy wyjechali do Oslo gdzie zwiedzili Norweski Park Etnograficzny, muzeum wikingów, park rzeźb, po czym mięli czas wolny w stolicy. W sobotę uczniowie przedstawiali projekty o swoich krajach. Kasia i Daniel przygotowali projekt o nastolatkach w Polsce, a Agnieszka i Paulina o Public Achievement. Po południu wszyscy wybrali się na narty i snowboard na pobliski stok w Kongsbergu. W niedziele, uczniowie oraz nauczyciele opuścili Kongsberg i pojechali do Oslo zwiedzić muzeum Munch’a oraz zobaczyć skocznię w Holmenkollen. Następnie z grupą włoską wylecieli do Monachium, gdzie się rozstali. O godzinie 23.30 byli już na lotnisku w Krakowie.

Wymiana ta była dobrą lekcją języka, a także poznania innych kultur i wielu ciekawych ludzi. Wymiana mogłaby trwać dłużej, aby jeszcze lepiej poznać się.

Kasia

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone