Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
SOS dla Nepalu - zakończenie roku szkolnego w "Splocie"
A A A
SOS dla Nepalu - zakończenie roku szkolnego w "Splocie"

Zakończenie roku w „Splocie”

Nowy Sącz: Zespół Szkół Społecznych „Splot” im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zorganizował zakończenie roku szkolnego 2014/15 będące jednocześnie odpowiedzią na apel Polskiej Akcji Humanitarnej „SOS dla Nepalu”.

Sukcesem zakończyła się akcja „145 koszulek dla Nepalu”.

24 czerwca 2015 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum i Liceum „Splot” wzięli udział w spotkaniu ze Strażakiem Wiesławem Popardą z Sądeckiej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz Michałem Serwińskim, przedstawicielem Polskiej Akcji Humanitarnej. Goście zaprezentowali działania ratownicze przeprowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Społeczność „Splotu” z ogromnym zainteresowaniem obejrzała prezentacje i wysłuchała wstrząsających relacji.

Poprzez zakup koszulek wsparliśmy działalność Polskiej Akcji Humanitarnej, przekazując na konto organizacji kwotę 3 625,00zł.

Pan Michał Serwiński bardzo serdecznie podziękował wszystkim za zaangażowanie i zapewnił, że przekazana kwota przyczyni się do pomocy poszkodowanym dzieciom w Nepalu.

Na zakończenie roku szkolnego wszyscy założyli koszulki z napisem „SOS dla Nepalu”.

Weronika z klasy I Liceum: „… „#Sos Nepal” to przykład na to, że w niekonwencjonalny sposób można zachęcić społeczeństwo do niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi. Decyzja społeczności szkolnej o włączeniu się do akcji uświadomiła nam, że wspólne działanie może nieść konkretne efekty poprzez wsparcie materialne i moralne. Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do tej inicjatywy Polskiej Akcji Humanitarnej…”

Media o akcji:
Nasze miasto - Nowy Sącz
Twój Sącz

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone