Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Labirynt Historii
[2018-11-26] Labirynt Historii

Za nami XIII edycja Labiryntu Historii, programu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Nomina Rosae. W tym roku został on poświęcony stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania związane z Labiryntem. 26 października 2018 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej odbyła się konferencja „Ludzie niepodległości”, podczas której wystąpiły nasze uczennice. Aleksandra Sus (III LO) przedstawiła uczniom sądeckich szkół postać Ignacego Daszyńskiego i jego zasługi dla odbudowy Rzeczypospolitej. Aleksandra Kowalczyk (III LO) przybliżyła zebranym postać Wincentego Witosa, twórcy ruchu ludowego. W czasie konferencji wystąpił także nasz historyk, dr Łukasz Połomski, który przedstawił zebranym postać Romana Sichrawy, zasłużonego burmistrza miasta. Warto dodać, że w wydarzeniach trwającego cały tydzień Labiryntu Historii wzięła też udział klasa I LO, która w poniedziałek 22 października uczestniczyła w wykładzie swojego nauczyciela historii, Łukasza Połomskiego. Przedstawił on referat pt. „Droga Nowego Sącza do niepodległości”.


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone