Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Dzień Ziemi
[2018-05-04] Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie, tego dnia organizowanych jest wiele ekologicznych akcji, których celem jest zwrócenie uwagi na szacunek dla naszej planety. Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku to "End Plastic Pollution". To walka z plastikowymi odpadami ale również uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata, zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie. Jak wielki to problem wszyscy wiemy ale czy na co dzień o tym pamiętamy? W naszej szkole bardzo dużo uwagi poświęcamy sprawom ekologii, zdajemy sobie sprawę że to temat bardzo ważny. Uczniowie sami codziennie dbają o rośliny w klasie, segregują śmieci, oszczędzają papier, wodę i energię. Razem z rodzicami spotkaliśmy się w ogrodzie szkoły aby wspólnie celebrować to święto, była to też doskonała okazja aby zasadzić niezwykłe drzewo - drzewo pamięci Charlesa Merrilla. Przygotowania trwały przez cały tydzień; uczniowie klasy pierwszej zorganizowali zbiórkę makulatury dla całej szkoły, wspólnie z rodzicami wykonali plakaty, kule ziemskie, upiekli ciastka w kształcie ziemi, przygotowali piosenki i układy choreograficzne, wykonali projekty „Jak dbać o naszą Ziemię”. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali pyszny, zdrowy i ekologiczny piknik, wspólnie zasadziliśmy rośliny na naszych grządkach, które będziemy pielęgnować. Wspólnie z Julie Budreaux, żoną Charlesa, zasadziliśmy drzewo pamięci w naszym ogrodzie "Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim". Dziękujemy wszystkim za pomoc i organizację tego fantastycznego dnia.


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone