Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
"Splot" na II miejscu w Nowym Sączu
[2018-01-15] "Splot" na II miejscu w Nowym Sączu

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2018 miesięcznika „Perspektywy” Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zostało sklasyfikowane na drugim miejscu wśród liceów sądeckich i jedenastym w Małopolsce.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2018 to: sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Z inspiracji dyrektorów i nauczycieli dla najlepszych polskich liceów wprowadzono specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.

Cieszy więc TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2018 przyznanej Społecznemu Liceum Ogólnokształcącemu „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego.

Jak piszą pomysłodawcy rankingu: „Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także organy prowadzące szkołę dbające o właściwe warunki nauczania.”

„Jestem niezmiernie dumna z ogromnego sukcesu szkoły. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom. Bez naszej wspólnej pracy nie udałoby się uzyskać tak świetnych wyników!” - Beata Załubska - dyrektor szkoły


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone