Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Ekipa św. Mikołaja po raz 18
[2017-12-29] Ekipa św. Mikołaja po raz 18

Jesteśmy wytrwali! Już 18 rok organizujemy Ekipę św. Mikołaja. Chyba nie ma ucznia, absolwenta naszej szkoły, który nie wziąłby, choć raz, udziału w tej akcji charytatywnej. Zaczynaliśmy, gdy jeszcze wolontariat w szkołach nie był tak popularny jak dziś. W tym roku również staliśmy przez całą sobotę 16 grudnia w sklepach SPOŁEM I RAFA w Nowym Sączu, prosząc kupujących o dary serca dla samotnych, starszych i chorych oraz dla rodzin w najtrudniejszej sytuacji. I, jak w poprzednich latach, Sądeczanie okazali swą hojność. Wielkie podziękowanie! Z zebranych rzeczy oraz darów dostarczonych przez Caritas Parafii NSPJ zrobiliśmy 143 paczki, które z ochotą zanieśliśmy pod wskazane przez Caritas adresy.

 

Nie wiedziałam, że niedaleko nas mieszkają tacy staruszkowie. Niektórzy ze łzami w oczach dziękowali za podarunki. Byli tacy samotni i słabi.”- dziewczyny z I liceum.

 „Jedna pani, która miała 92 lata, powiedziała nam, że ona już umiera i żebyśmy te paczki zanieśli innym. Zrobiło nam się jej bardzo żal, ale oczywiście zostawiliśmy je, życząc radosnych Świąt.”- uczeń III kl. gimnazjum.

 „Cieszyłem się, że nauczyciele chodzili z nami od domu do domu, pomimo zimna.” – uczeń 7 kl. szkoły podstawowej.

To było coś konkretnego w moim życiu.” – uczeń 7 kl. szkoły podstawowej.


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone