Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Wycieczka w okoliczności przyrody
[2017-10-28] Wycieczka w okoliczności przyrody

Okoliczności przyrody są dla dziecka fascynujące, zapalają w nim ogień pasji w odkrywaniu świata. Bezpośredni kontakt z naturą wychowuje, nie pozwólmy, by ta instynktowna dla dzieci fascynacja światem naturalnym w nich wygasła. Korzystajmy z każdej możliwej okazji i spędzajmy jak najwięcej czasu w naturze. I tak też zrobiliśmy, 19 października w piękny jesienny dzień wybraliśmy się na wycieczkę w okolicę Krynicy a konkretnie do Leśnictwa Kopciowo. Tam w „Leśnej izbie” spotkaliśmy się z leśniczym Panem Wiesławem, który z pasją opowiadał jak należy zachować się w lesie , ale również wzbogacił naszą wiedzę. Wspólnie powędrowaliśmy ścieżką przyrodniczo-edukacyjną i to była niezapomniana lekcja przyrody. Bo gdzie jak nie w lesie uczyć dzieci wiedzy o lesie, drzewach, zwierzętach, w miejscu gdzie mogą poznawać świat wielozmysłowo. Uroki jesieni temu sprzyjają. Patrzyliśmy na piękne kolory jesieni, na przebiegające nieopodal sarny, na odciśnięte na drzewie łapy niedzwiedzia, na spadające liście, dotykaliśmy liści, mchu, zbieraliśmy grzyby, wąchaliśmy rośliny czy zapach lasu. W szkółce leśnej dzieci mogły zobaczyć i usłyszeć jak rośnie drzewo i las. To była niezapomniana lekcja przyrody, fantastyczny jesienny dzień.


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone