Strona Główna Mapa Strony
Wersje językowepl
  1. Wersja językowa ENEN
Aktualności
A A A
Pielgrzymka do Częstochowy
[2017-04-07] Pielgrzymka do Częstochowy

Dnia 6 kwietnia 2017 klasa III liceum wraz z panią Magdaleną Śliwą udała się na pielgrzymkę do Częstochowy. Po 4 - godzinnej podróży dotarliśmy do Sanktuarium na Jasnej Górze. Tak się złożyło, że Mszę świętą przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej odprawił w naszej intencji generał ojców paulinów o. Arnold Chrapkowski. Modliliśmy się też wspólnie za rodziców i nauczycieli Splotu. Naszym akcentem wzbogacającym liturgię był psalm wykonany przez Anię, Karolinę i Krzysztofa. Po Mszy św. każdy mógł przez chwilę popatrzeć w oczy Maryi i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie udaliśmy się na śniadanie do Domu Pielgrzyma tuż obok klasztoru. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Jasnej Góry. Zaczęliśmy od Skarbca w którym zobaczyliśmy cenne wota, pozostawiane przez wieki w podzięce Matce Bożej za uzdrowienia lub cuda, które wyprosiła. Dary tam zgromadzone są świadectwem wiary naszych przodków. W Bastionie Rocha i pozostałej części muzealnej oglądaliśmy zabytki rzemiosła artystycznego, pamiątki przypominające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz wystawę ukazującą historię NSZZ „Solidarność”. Z powodu niekorzystnej pogody - grad, deszcz i wiatr - nie udało nam się odprawić Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był czas wolny, który wykorzystaliśmy na spowiedź i indywidualna modlitwę. Po obiedzie w McDonaldzie udaliśmy się w drogę powrotną.

Magda


 
Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Najnowsze wydarzenia, ogłoszenia i komunikaty dostępne odrazu na emailu. Zapisz się już dziś!

"SPLOT" NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ

Społeczne Liceum Ogólnokształcące SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu zajęło pierwsze miejsce wśród nowosądeckich liceów, a Niepubliczne Gimnazjum Społeczne "Splot" pierwsze miejsce wśród gimnazów.

Tak wynika z rankingu "Dziennika Polskiego" dla liceów z dn. 28.03.2015 r. i dla gimnazjów z dn. 14.04.2015 r. przeprowadzonego w oparciu o najnowsze wyniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD), czyli wskaźnika pozwalającego oszacować wkład szkoły w to, z czym uczeń opuszcza jej mury.

EWD to zdaniem ekspertów jedyny tak obiektywny sposób oceny pracy szkoły.
» Czytaj więcej o liceum
» Czytaj więcej o gimnazjum
Kontakt z Nami

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 5 dni w tygodniu, zapraszamy do kontaktu

+48 (18) 443 43 39
splot_nowysacz@op.pl
ul. Limanowskiego 7,
33-300 Nowy Sącz
+48 (18) 443 43 39
PKO BP SA Oddział 1 Nowy Sącz
Nr: 80 1020 3453 0000 8802 0059 5975
Zespół Szkół Społecznych "SPLOT". Wszystkie prawa zastrzeżone